ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > סרי לנקה 2003 > סיגיריה והסביבה > מפלי הונס > קאנדי והסביבה > נווארה אליה > גאל בחוף בדרום

סרי לנקה, אוקטובר 2003

תכננתי להגיע לסרי לנקה במחשבה שעבורי היא תהיה תחנה אחת לפני או אחרי האיים המאלדיבים, ובסופו של דבר מצאתי את עצמי במשך תקופה ארוכה נמשך לאי הזה לטיול בפני עצמו. הטיול לא תוכנן כטיול תרמילאים או טיול לזמן בלתי מוגבל, אלא להפך: טיול תיירים לתשעה ימים שנותן טעימה ראשונית מסרי לנקה.
פגשתי מדינה מקסימה, עם מגוון נופים, תרבות עשירה ואנשים פשוטים, נפלאים ואדיבים.

קצת פרטים טכניים:
הדרך הכי קצרה להגיע לסרי לנקה היא לטוס דרך עמאן עם רויאל ג'ורדניאן. הטיסה אורכת כ-7 שעות וזמן ההמתנה בעמאן הוא קצר: כשעה-שעה וחצי בהלוך וללא המתנה בחזור. הטיול עצמו היה בנוי כך שיש לנו רכב צמוד עם נהג שהוא גם המדריך שלנו. המדריך דובר אנגלית,אבל הרבה פעמים מצאנו את עצמנו אומרים "כן" נימוסי, כי להבין את האנגלית שלו (כמו את האנגלית של הרבה מהאנשים שניסינו ליצור עימם קשר), זו בהחלט היתה משימה לא תמיד פשוטה.

לטיול השני בסרי לנקה, ספטמבר 2007

ריקודים ברחובות קאדני בזמן פסטיבל
ריקודים ברחובות קאנדי בזמן פסטיבל

מחיר הטיול לתשעה ימים היה $1350 וכלל את הטיסה, בתי מלון בהחלט טובים על בסיס חצי פנסיון, הרכב והנהג/מדריך ודמי הכניסה לאתרים השונים. (המחיר הוא ליחיד על בסיס זוגי). חודש אוקטובר הוא מחוץ לעונת התיירות, ששיאה בחודשים דצמבר-פברואר. למרות החשש מחודש אוקטובר, אחד החודשים היותר גשומים, מזג האויר בטיול היה אביבי לגמרי, למעט ארועי גשם באזור החוף שהיו רק בלילה. כל זאת כדי להמליץ על טיול מחוץ לעונה, אז המחירים נמוכים יותר ואין צפיפות של תיירים באתרי הטיול.

יום ה' 9/10/03 - הגעה
הגענו ביום חג הנערך פעם בחודש: חג הירח המלא. אולי במקום כמו סרי לנקה זה נשמע כמו משהו אקזוטי עם ריקודים ברחובות וטקסים, אבל זהו רק עוד יום שבתון. לנו זו בהחלט חדשה טובה, כי ביום שבתון הכבישים ריקים וזו באמת ברכה גדולה (ועל כך גם בהמשך).
יוצאים מאזור קולומבו לכיוון סיגיריה. דרך של 180 ק"מ, בערך 3 שעות נסיעה.. שתבינו: הכביש הראשי שיוצא מקולומבו, שנקרא A6 הוא בהגדרה שלנו כביש פנימי במושב. וגם כך הסביבה נראית: כפר או עיר או עיירה הם בעצם רצף של בתים בעלי קומה אחת או שתיים, עם חצרות משק ובארות. הדבר שהכי בולט לעין הוא הירוק. פשוט הכל ירוק והכל צומח כאן: קוקוסים ובננות (60 מינים), מטעים של עצי גומי ושדות תבלינים של פלפל וקינמון, שדות אורז ואננס. מדהים איך ארץ אחת קטנה עשירה בכל כך הרבה פירות וגידולים אחרים.
לאחר נסיעה של 3 שעות, הרבה ירוק בעיניים והרגשת עייפות כללית מהטיסה, מהכבישים ומצורת הנהיגה של ידידינו הנהג (עקיפות, צפירות, ספרתי 3 פעמים "כמעט תאונה") הגענו למלון Sigiria Village.

הבא: אזור סיגיריה

למעלה