ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > סרי לנקה 2003 > סיגיריה והסביבה > מפלי הונס > קאנדי והסביבה > נווארה אליה > גאל בחוף בדרום

סרי לנקה, אוקטובר 2003: העיר גאל בחוף בדרום

יום ב' 13.10.03
הנסיעה המצפה לנו מנוארה אליה לגאל [Galle] שבדרום היא ארוכה: 300 ק"מ שמשמעותם 6 שעות נסיעה. על הדרך שבין נוארה אליה לדרום, אפשר לבקר במקדש שב-קטרגמה ולהשתתף בטקס בודהיסטי. אנחנו מוותרים. בינתיים מבקרים במקדשים הינדים שגם נמצאים באי, אבל במידה פחותה מזו של הדת הבודהיסטית. ככל שמדרימים, נהיה חם יותר ולח, הסביבה יותר צחיחה (שוב, יחסית לסרי לנקה), התנועה בכביש גוברת והנסיעה לא נגמרת. סיוט, בעיקר כשחולים.

חוף העיר גאל [Galle]

עיר נמל שהיתה תחת שליטה הולנדית ובה מצודה מזמן הכיבוש ההולנדי. כנראה שהעיר יפה, מהמעט שהספקתי לראות. את הימים שבהם הייתי אמור לעשות בטן-גב על החוף, העברתי חולה במיטה במלון, כך שאין לספר הרבה. החופים יפים, אך מי שהיה בתאילנד או במאלדיבים ראה חופים יפים יותר. יש חופים לכל מטרה בסרי לנקה: מחופי גלישה מעולים, חופי מסיבות וחופים של התנתקות, אך התרבות, האנשים והמקומות באי, לטעמי יותר מושכים בסרי לנקה מאשר החופים עצמם, אלא אם אתם בענין של גלישת גלים. לגבי צלילה: על כביש החוף ראיתי כמה מועדוני צלילה. לא משהו שנראה מסודר ומאורגן במיוחד, בכל זאת, תיירות הצלילה עדיין לא מפותחת שם, אולי בגלל שאין הרבה מה לראות, למרות האוקינוס ההודי ולמרות קו המשווה. המלצה בלתי מסויגת היא למלון ה-Lighthouse. לא יקר ומעולה. לא פחות.

החוף בגאל
החוף בגאל

סיום... יום ו' 17.10.03
אחרי בדיקת דם, אנטיביוטיקה וחלושעס רציני ביותר, נגמר הטיול ואנחנו בדרך לקולמבו הרועשת, הפקוקה וההמונית, שרק לחצות אותה כדי להגיע למלון ליד שדה התעופה לוקח שעתיים! מלון Tamarind Tree הוא מקום נחמד לסיים את הטיול לפני הטיסה.

והמלצות לא לפי סדר חשיבות:
  • לחצות האי ברכבת איטית בקרון פנורמי לתיירים עם תאי שינה.
  • לאכול פעם אחת בבתים פרטיים [House Kitchen] ולא במסעדות.
  • לתכנן טיול יותר ארוך שמצריך פחות נסיעה באי ולהישאר במקומות הטובים יותר מיום-יומיים.
  • אם יש לכם ידע כלשהו ברפואה/תרופות ואתם מכירים את עצמכם, קחו איתכם מלאי תרופות לכל צרה שלא תבוא.
  • למרות שזה לא נידרש: באזור סיגיריה ובאזורים פתוחים אחרים, יש חשש מסוים (גם אם קטן) למלריה. כדורים נגד מלריה-לשיקולכם.
  • לא לתכנן נסיעה רק בעונת התיירות, יש גם יתרונות לטיול מחוץ לעונה, וקצת גשם, לא נורא.

מנגוסטין
מנגוסטיןלמעלה