ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > סרי לנקה 2007 > אזור קאנדי > הבארנה > מפלי הונס > קיטולגלה > אלה > uda walawe > נגומבו

סרי לנקה, ספטמבר 2007

אחרי שהטיול לדרום אפריקה התבטל, החלטנו לשנות כיוון לסרי לנקה.
שנה אחרי תאילנד שוב טסים עם הירדנים לכיוון מזרח וההרגשה טובה, שוב מזדמן לי לטייל ואני מאושר מכך. לגבי דרום אפריקה, גם זה יקרה מתישהו, מקווה שקרוב יותר ממה שאני חושב. הטיול הזה לסרי לנקה הוא עם הילד, שזה הטיול הגדול הראשון שלו לחו"ל ובעצם זה גם הטיול הראשון שלנו איתו. אם תשאלו אותו הוא יעדיף טיולי טבע על טיולי ערים והסיפורים שלנו על סרי לנקה בהחלט הפכו אותו לסקרן בכל מה שקשור לתרבויות אחרות לנו.
חוץ מזה שזו היתה חוויה לטייל איתו, העובדה שאנחנו עם הילד גרמה לטיול להיות קצת יותר רגוע מטור-דה-סרי-לנקה שעשינו לפני ארבע שנים. במסלול של הטיול הזה ניסינו לשלב בין דברים חדשים לבין מקומות שאהבנו וחזרנו אליהם.

לטיול הראשון בסרי לנקה, אוקטובר 2002

מאגרי מים בין הכפרים באזור הבראנה
מאגרי מים בין הכפרים באזור הבראנה

לחזור בפעם השניה לסרי לנקה אולי לוקה בגורם ההפתעה של הטיול הראשון. חלק מהנופים כבר מוכרים, השפה מצלצלת מוכר, המנטליות, לוח הזמנים שלא תמיד כל כך מחייב, הרגשה של חזרה למקום מוכר.
לא היינו במקומות בהם היכה הצונאמי ב-2005, אך עדיין יש שם אנשים שלא חזרו למסלול חייהם או לבתיהם שטרם ניבנו. זאת בשילוב עם המלחמה הבלתי פוסקת עם המחתרת הטאמילית מבריחים תיירים, שלא בצדק, מהמדינה שכל כך משוועת להכנסה מתיירות. כל זאת גורם למחירים להישאר נמוכים יחסית אפילו בהשוואה לטיול הקודם. את החלק מכספי הסיוע שהשילטון המושחת לא לקח לכיסו, ניתן לראות פה ושם בשיפור התשתיות: טרמינל שדה התעופה שופץ וחלק מהכבישים נסללו מחדש והורחבו במקצת ועדיין נשארו צרים. כל השאר נראה די דומה, לפחות מההתרשמות שלי.

הבא: אזור קאנדי

למעלה