ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > סרי לנקה 2003 > סיגיריה והסביבה > מפלי הונס > קאנדי והסביבה > נווארה אליה > גאל בחוף בדרום

סרי לנקה, אוקטובר 2003: נווארה אליה

יום א' 12.10.03 הנסיעה לנווארה אליה [Nuwara Eliya]
הנסיעה לנוארה אליה היא ארוכה, לא בגלל המרחק אלא בגלל שזו נסיעה בטיפוס איטי ומפותל עד לגובה של 2000+ מטר. בדרך עוברים בנופים של שדות תה. התה בסרי לנקה גדל בשלושה אזורים, עפ"י גובה הגידול, וכך גם נקבעת איכותו: הגבוה יותר הוא טוב יותר.

שדות תה בדרך לנווארה אליה
שדות תה בדרך לנווארה אליה

ביקור במפעל תה
דבר בלתי נמנע הוא לבקר במפעל תה כשמטיילים בסרי לנקה. בניגוד למה שאני חושב על אטרקציות תיירים, הביקור הזה היה דווקא דבר חביב ונחמד. אחרי כוס תה טרי טרי, המדריך המנוסה לוקח אותנו לסיור במפעל ומדקלם לנו את כל השלבים, כל הסוגים והמינים של התה, תהליכים, שווקים וכו'. מענין. באמת. שורה תחתונה: התה הפשוט של ליפטון וויסוצקי, הוא לא טוב...

נווארה אליה
העיר הזאת היתה אהובה במיוחד ע"י הבריטים בזמן שלטונם: מזג אויר קריר, מרחבים לגולף וסוסים, הרבה תה טוב ומה שעוד נשאר כאן: השפעתם על סגנון הבניה. בתים בסגנון ויקטוריאני שמזכירים את אזור הכפר באנגליה.
המלון שהיינו בו: St.Andrew's. המלון, במיטב המסורת הבריטית: מעונב ומחויט להחריד,פלצני לעיתים, חדרים לא טובים ואוכל לא טוב. יש בעיר עוד מלונות אחרים, אני מקווה שטובים. המלון הזה כנראה ייעד את עצמו לתיירים בריטים שעדיין מגיעים לשם. להתרחק. ממש בלי קשר למלון, בשלב הזה של הטיול התחלתי לפתח דלקת בדרכי הנשימה שדי קירקעה אותי להמשך הטיול. שיא המחלה היה דווקא בחופי הדרום. קשה קשה..

מישורי הורטון [Horton's Plains]
כ-40 דקות נסיעה, בעליה תלולה, בטיפוס של עוד כמה עשרות מטרים מעל נוארה אליה, נמצאים מישורי הורטון שהם רמה גבוהה בעלת מזג אויר, צמחים ובע"ח מיוחדים רק לה. פתאום הכל שונה כל כך ממה שראינו עד עכשיו בסרי לנקה: קר מאוד (בגדים חמים חובה ומעיל גשם), עננות/ערפילים באופן קבוע וגשם. חורף אמיתי באי הטרופי הזה. אז מה יש לעשות כאן? האזור הזה הוא שמורת טבע מוגנת, ברמה שאפילו מבקשים מהמבקרים לא להכניס שקיות ניילון. "סוף העולם"' ה-World's End הוא הענין שבגללו באים לכאן: מצוק תלול של יותר מ-1000 מטר (!) שמשקיף על נופי האזור. בימים טובים אפשר לראות אפילו את חוף האוקינוס ההודי, מרחק עשרות ק"מ משם. לצערי הרב, לא הגעתי עד לנקודה התצפית: היה כל כך מעונן שלא הייתי מצליח לראות כלום, בנוסף להרגשה הפיסית הרעה שהיתה לי. כל האזור הזה מומלץ מאד לחובבי טבע: ציפורים, סחלבים וחיות בר.

המודעות לשמירת הסביבה בסרי לנקה גבוהה
המודעות לשמירת הסביבה בסרי לנקה גבוהה

הבא: העיר גאל שבדרום

למעלה