ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > סרי לנקה 2007 > אזור קאנדי > הבארנה > מפלי הונס > קיטולגלה > אלה > uda walawe > נגומבו

סרי לנקה, ספטמבר 2007: נגומבו

4.10.07 - 30.9.07
יום הנסיעות האחרון בטיול הזה. ויתרנו על נסיעה של כשעה למעיינות החמים שבאזור (לא שווה ליסטות מהמסלול עבור ביקור של 20 דקות) וממשיכים ישר לנגומבו. בדרך עוצרים במיכרות לאבני חן כדי לראות באילו אמצעים דלים הם עדיין מוציאים את אבני החן מתוך החימר. ביקור קצר ומיותר שבעקבותיו מבטלים גם את העצירה במוזיאון לאבני חן. טרחני ותיירותי.
אחרי נסיעה ארוכה על כביש לא מתוחזק בעליל מגיעים למלון בנגומבו. במלון הפשוט נמצאים בעיקר גרמנים והולנדים כדי למלא את מיכסת ימי השמש השנתית שלהם. היינו עסוקים בלעשות כלום. החוף כאן קצת מאכזב, בעיקר ביחס לחוף בדרום האי בטיול הקודם. רצועה ארוכה מאד ורחבה של חוף ים, ללא דקלי קוקוס. לא ממש גלויה של אי טרופי, לא משהו שחושבים עליו כשאומרים "חופי סרי לנקה".

נגומבו: רצועת חוף ארוכה ורחבה
נגומבו: רצועת חוף ארוכה ורחבה

לקחנו טוק טוק והסתובבנו קצת בדאון טאון של נגומבו. ליד רצועת בתי המלון על החוף יש חנויות, סופרמרקטים וגישה לאינטרנט מהיר. שלושה ימים וחצי עוברים בעצלתיים. הרבה מנוחה, בריכה, והתענוג של להישאר במקום אחד ולא לקום בבוקר כדי לנסוע למקום אחר.

טורניר כדור עף חופים של עובדי המלונות
טורניר כדור עף חופים של עובדי המלונות

היום האחרון של הטיול בסרי לנקה, 4 בבוקר תגיע ההסעה לשדה התעופה ושבועיים בסרי לנקה ייגמרו. למרות שהאי עצמו רחוק ממיצוי ויש הרבה מקומות יפים ומענינים באי שלא ביקרתי בהם, לעת עתה מיציתי את סרי לנקה. אולי אם יזדמן לי עוד אחזור לשם.
בשבע בבוקר יוצאת הטיסה חזרה לעמאן. אני נפרד לשלום מהמשפחה וממשיך לכיוון דרום מערב, למאלדיבים.למעלה