ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > סרי לנקה 2007 > אזור קאנדי > הבארנה > מפלי הונס > קיטולגלה > אלה > uda walawe > נגומבו

סרי לנקה, ספטמבר 2007: מפלי הונס

24.9.07
התחלנו לינסוע דרומה, שוב לכיוון קאנדי, בדרך למפלי הונס. בדרך עוד הספקנו לעצור בחנות נעליים כדי לקנות נעליים נוחות להליכה בנוסף לקודמות הרטובות והמעולקות. בטיול הקודם היינו רק חצי יום בהונס ותמיד אמרנו שאם נחזור ננצל את ההזדמנות לטייל קצת בסביבה. המלון בהונס מעולה אם כי מרגיש מתנשא מעט: לבוש יותר רישמי לארוחת ערב וכו'. זה ממש לא אנחנו.

חלק מהנוף בהונס
חלק מהנוף בהונס

25.9.07
את היום התחלנו בהליכה של 6 ק"מ במסלול סימסון (שהקים בזמן הכיבוש הבריטי את מטעי התה בהונס). המלון נמצא בגובה 900 מטר מעל פני הים ונטפס לגובה 1300 מטר. למרות שקריר ונעים בתחילה, בהליכה מאומצת מרגישים את הלחות הגבוהה כשמטיילים בתוך עננים.
עוברים בתחילה ליד מגורי משפחות קוטפות התה, שגם יחסית לסרי לנקה הענייה, הן נחשבות לעניות. הקוטפות טאמיליות וההירארכיה של הטמילים בחברה הסרי לנקית ברורה.

הגנה מפני עלוקות
הגנה מפני עלוקות

הפעם כבר לא סמכנו על המזל והצטיידנו במלון בסוג של גרביים ארוכים מבד שיימנעו טיפוס של עלוקות. הטיול הזה בהחלט מומלץ, טיול בין מטעי תה, נוף הררי שעננים נחים עליו ומפלים קטנים שמימהם נובעים ממעינות.
ההליכה נמשכת כשעתיים לכל כיוון, מרחוק באופק אפשר לראות את קאנדי. הכל מסביב ירוק, לח וערפילי. לבסוף מגיעים לביתו של סימסון, או לפחות מה שנשאר ממנו: חורבות אבן. נחים קצת ומתחילים את הדרך חזרה. המדריך מעביר את הזמן איתנו בשיחות אקולוגיה, בוטניקה וכלה בפוליטיקה וכלכלה. בדרך חזרה למרגלות גבעה שעליה נמצא בית ספר, הילדים בהפסקה פשוט שמחים לראות אותנו ובמשך כמה דקות אנחנו מנופפים לשלום בינינו. אחה"צ קריר ועוד הזדמנות למסאג' צמחים טוב במחיר די זול (לתיירים) של 1300 רופי, שזה בערך 50 ש"ח.

קוטפת תה בהונס
קוטפת תה בהונס

הבא: קיטולגלה

למעלה