ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > סרי לנקה 2007 > אזור קאנדי > הבארנה > מפלי הונס > קיטולגלה > אלה > uda walawe > נגומבו

סרי לנקה, ספטמבר 2007: אזור הבארנה

22.9.07
בבוקר ממשיכים לכיוון צפון. הנוף משתנה תוך כדי הנסיעה. מאזור רטוב, גשום ומלא ירק, אנחנו מגיעים לאזור היבש של סרי לנקה. עוצרים בדאמבולה לבקר שוב במקדש המערה. טיפוס של כמה עשרות מדרגות עם ליווי של קופים ואנחנו מגיעים למקדש.

קופים בכל סביבת מקדש המערה
קופים בכל סביבת מקדש המערה

ביקור שני במקדש המערה שנועד בעיקר עבור הילד. גם בביקור חוזר המקום מרשים (אפשר לקרוא כאן מהטיול הקודם).
משם אנחנו ממשיכים להבארנה (Habarana). אחה"צ מנצלים את הזמן לרכיבה על פיל. התירוץ הוא הילד אבל גם בלי קשר לילד זה נחמד, סיבוב קצר של שעה. אחד מהמטפלים בפילים כששמע שאני מישראל, מתחיל לשאול אם אנחנו מכירים מדריך צלילה מסויים מישראל שהוא מכיר. מוזר להיווכח שגם כשאתה במקום נידח כלשהו מישהו מכיר מישהו שאתה מכיר.

23.9.07
קמים מוקדם יחסית בהבארנה. הטיול היום בכפר מקומי שנשען עדיין על חקלאות באמצעים מסורתיים. הכפריים סומכים בעיקר על מאגרי המים המלאכותיים שיצרו באזור זה. המאגרים מתמלאים מהטיית מי נהרות והם עורק החיים באזור זה. בניגוד להרבה דברים שמיועדים לתיירים, איכשהו הביקור בכפר הזה מרגיש חף ממלאכותיות. המקומיים שליוו אותנו עדיין מגדלים ירקות באמצעים ישנים ואקולוגיים, כמו שפעם היה העולם.

אמצעי חקלאות ישנים: עגלה ושור
אמצעי חקלאות ישנים: עגלה ושור

למרות שזהו האזור היבשת עדיין זו עונת המונסון וגם מתחיל לרדת עלינו. די נרטבנו, למצלמה שלום. חזרנו למלון (Chaaya Village Habarana) כדי לנוח לפני היציאה אחה"צ לספארי. המלון טוב, חדרים מרווחים ובין החדרים מתרוצצים עשרות סנאים וקופים.

אחד מהקופים ששוטטו בין החדרים
אחד מהקופים ששוטטו בין החדרים

אחה"צ יוצאים לספארי פילים במינרייה (Minneriya), השעה בה הפילים מגיעים למאגרי המים כדי לשתות. מזג האויר מצויין למרות שקצת מעונן ומדי פעם מטפטף. ראינו להקות של עשרות פילים מגיעים למאגר כדי לשתות, צבאים ונשרים. הסיור הוא על ג'יפים והמדריכים באמת משתדלים להראות כמה שיותר מהפארק ולהתקרב ככל האפשר לפילים, למרות שהפעם זה לא היה תמיד אפשרי. מפגש עם להקת פילים פנים מול פנים יהיה לנו בספארי הבא.
בשעות אחה"צ המאוחרות לפני שקיעה אנחנו מסיימים את היום היפה הזה.

סיום הספארי כמעט בשעת השקיעה
סיום הספארי כמעט בשעת השקיעה

הבא: מפלי הונס

למעלה