ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > סרי לנקה 2007 > אזור קאנדי > הבארנה > מפלי הונס > קיטולגלה > אלה > uda walawe > נגומבו

סרי לנקה, ספטמבר 2007: Uda Walawe

29.9.07
היום מתחיל בנסיעה למפלי Rawana, המפלים שהיינו צריכים לטייל בהם אתמול. המפל אמנם יפה, אבל רחוק מלהרשים. בירידה מהכביש ליד המפל התנפלו עלינו מקומיים והציעו לנו לקנות בובות של פילים בעברית: "פיל במאה רופי..." והתחילו לשיר לנו "פיל פיל פילפלון לא יידע לצעוד". זה באמת היה מוזר. קיבלנו גם הצעות לקנות מהם שקלים תמורת רופים. הבנו מה קורה והמשכנו הלאה. שלוש שעות נסיעה ואנחנו מגיעים לספארי ב-Uda Walawe שבאזור היבש הדרומי של סרי לנקה.

בדרך לאודה וואלאווה
בדרך לאודה וואלאווה

במרחקים קטנים יחסית שינויי הנוף גדולים. על צד הכביש שמוביל לשמורה כפרים קטנים ופשוטים, קיוסקים ובסטות של החקלאים לממכר פירות וירקות שהם מגדלים באזור הזה, הצמחייה צחיחה כמו אזור סוואנה, חם מאוד. עוצרים לשתות משהו קר באחד מהקיוסקים וילדים שעוברים צועקים לעברנו "סקוּל פֶּן סקוּל פֶּן". בהתחלה לא הבנתי אבל אז נזכרתי בטיול הקודם שהם בעצם צועקים "עט בית ספר" והצערנו ששכחנו מזה ולא הבאנו כמה לתת להם.

ילד מקומי סקרן
ילד מקומי סקרן

בשעת צהריים מתחילים את הסיור בשמורה. נוסעים כמעט כשעה בשמורה ולא רואים בכלל פילים. כן רואים טווסים, תאואים ותנין אחד. כולם די מרחוק. כמעט כשמחליטים לוותר ולחזור לשער, המדריכים לא מוותרים וממשיכים לחפש. לאחר זמן לא רב נתקלים בלהקה קטנה של פילים במפגש קרוב מאד של עד חצי מטר זה מזה. קבוצה של מבוגרים שמגוננת על פיל קטן מתקרבת אלינו בסקרנות מלווה בעצבים. במשך כחצי שעה הם כיתרו אותנו ובחנו אותנו תוך כדי נהמות רמות ותקיעות בחדק. הם התקרבו כל כך שהמדריך ביקש ממני לא לצלם כדי לא להרעיש ולהבהיל אותם. עוצמת הקול שהחיה הזו מוציאה ממנה אדירה. מרתק לראות חיה פראית כזו בטבע מקרוב.

הפילים ברגע שהם החלו לסגת..
הפילים ברגע שהם החלו לסגת..

מחייכים מהפגישה עם הפילים ממשיכים למלון נחמד בקרבת מקום ב-embilitipiya, שלמרבה המזל בחום הזה יש לו גם בריכה. מחר ממשיכים בנסיעה של ארבע שעות לנגומבו, צפונית לקולמבו החוף המערבי.

הבא: נגומבו

למעלה