ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > האיים המאלדיבים 2007 > הספינה MV Fathima > יומן צלילות > סיבוב במאלה

ספארי צלילה באיים המאלדיבים, אוקטובר 2007

"...הספארי הזה עוד יהיה טוב, עוד יהיו צלילות טובות, זה רק ענין של טיימינג, מזג האויר יישתפר, אני אהנה, זה בטוח!" זאת בערך המנטרה שהיתה לי בספארי הזה. לא, אני לא מאוכזב, אני רק יודע שהיה יכול להיות גם אחרת, יותר טוב, יותר ספארי שחוזרים ממנו ומרגישים מרוצים. אני לא מאוכזב כי כבר הפסקתי לצאת לטיולי צלילה עם ציפיות גבוהות. אמנם יש תקווה לראותדברים מסויימים, אבל שלב האכזבות כבר מאחורי. כשנמצאים בספארי צלילה במאלדיבים מוכרחים להיות שמייח, לא? אז הנה הספארי שלי במאלדיבים ושכל אחד יסיק את המסקנות שלו..

אחרי שנפרדתי לשלום מהמשפחה בסרי לנקה ידעתי שאחרי שעה אני נוחת בגן עדן לצלילות וכל מה שלא הספקתי לעשות ולצלול לפני חמש שנים, אעשה עכשיו. בכלל כל הרעיון של לצאת לספארי במאלדיבים, שהוא רעיון טוב ומומלץ בפני עצמו, נבע מהעובדה שאם אני כבר בסרי לנקה, הרי זה מתבקש להמשיך לשבוע של צלילות. לא הייתי יכול לדעת כמה דברים עומדים להשתבש...

לטיול הראשון במאלדיבים, אפריל 2002

גלויה אופטימית מהמאלדיבים
גלויה אופטימית מהמאלדיבים

כבר במטוס בדרך לנחיתה הנמנכנו דרך כמה שכבות של עננים, כך שהבנתי שהרבה שמש לא אראה. ידעתי שהעונה הזו עדיין בתחום המונסון הצפון-מזרחי, אבל בכל זאת קיוויתי לשמש .כמו שפעם אמר לי בריטי חביב בפעם הקודמת שלי במאלדיבים: כנראה שאם יש איים ירוקים באמצע הים, חייב לרדת עליהם גשם מדי פעם.
התור האיטי לביקורת הדרכונים במאלה היה בלתי נסבל, שעה של עמידה על הרגליים וזה עוד בתקופה שהעונה לא בשיאה. מצד שני, המעבר הישראלי בטאבה לא יותר טוב.. אחרי שגם הסיוט הזה נגמר יצאתי ללחות ולחום המגניב של מאלה, פגשתי בקלות את הסוכן המקומי ומשם למעגן כדי לעלות על דוהני שייקח אותי ועוד 11 צוללים לספינה.

הבא: הספינה MV Fathima

למעלה