ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > הפיליפינים 2009 > התחלת הטיול > ספארי צלילה בטובטהא > צלילה באנילאו > כרישי לוויתן בדונסול

הפיליפינים, אפריל 2009

קשה להתחיל לסכם את הנסיעה הזו. אי אפשר לקרוא לזה "טיול בפיליפינים", אלא צלילה בפיליפינים. יש לי רק שני דברים עיקריים שזכורים לי באופן מיידי: שהות רבה מתחת למים וטרמינלים של שדות תעופה. זה בהחלט היה טיול צלילה מעולה, אך מהפיליפינים ראיתי מעט וזו כבר סיבה מספיק טובה לחזור לשם בעתיד לטיול יבשתי.
לפני הכל תודה גדולה למיכל, שותפתי לטיול, שהייתה חברת-מסע נהדרת וגרמה לי להסתכל על החיים בצורה קצת שונה - תודה! כמו כן תודה לאילן בן טוב על העזרה והטיפים הצילומיים ולכריסטיאן אנדרסן שהרשה לי להשתמש באתר בכמה תמונות שהוא צילם, Tack sjalv Kristian Andreasson.

על ה-chase boat בטובטהא
על ה-chase boat בטובטהא

תכנון הטיול לטובטהא (Tubbataha)
הכל התחיל לפני כמה שנים. כשמיכל מולכו ואני היינו נפגשים בעניני נסיעות, עלתה שאלה מצידה "נו ארז, בא לך שניסע ביחד לפיליפינים ונעשה ספארי צלילה במקום מדהים שנקרא טובטהא?". לרוב שיחות כאלו נגמרות ב-"כן בטח, זה נשמע כיף" ומתאיידות מעצמן כ-5 דקות אחר כך, כדרכן של רוב שיחות פנטזיה רבות. כשנפגשתי עם מיכל כדי לארגן את הטיול האחרון לסרי לנקה והמאלדיבים ב-2007, הבנו שנינו שהכוונה לספארי בפיליפינים רצינית. כך מצאו את עצמנו 8 חודשים מראש בודקים תאריכי ספינות וטיסות ורוקמים עור וגידים לעוד חלום אחד של טיול צלילה. חודש אפריל 2009 נבחר גם בגלל חופשת הפסח שנתנה לשנינו גמישות בעבודה וגם בגלל שזהו השיא של עונת הצלילות הקצרה בטובטהא.
הפיליפינים עבור צולל הם כמו חנות ממתקים עבור ילד: יש מהכל וצריך רק לבחור מה רוצים. היצע הצלילות בפיליפינים כה גדול, רב ומגוון שלעיתים עודף האפשרויות והמידע גרמו לכאב ראש ובילבול. צריך להחליט בעצם מה רוצים לראות: חיות גדולות? ריפים? מאקרו? ספינות טבועות? אנחנו הצבנו את הספארי בטובטהא במרכז וסביבו הוספנו עוד מקומות לטיול. על טובטהא נאמר ונכתב שהוא אתר הצלילות הכי טוב בפיליפינים וניצב גם במקום גבוה ברשימת האתרים העולמית (הרשימות האלו סוביקטיביות - זה לא מדע מדויק), אבל את העובדות האלו צריך לבדוק באופן אישי וזה מה שעשיתי.

הבא: התחלת הטיול

למעלהכל הזכויות שמורות 2002-2013 © www.escapedia.com