ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > תאילנד 2006 > ספארי צלילה באיי סימילאן > אי האלמוגים (קו הי) > קו סמואי > ספארי צלילה בקו טרוטאו

תאילנד, אפריל 2006: קו סמואי והשמורה הימית של Angthong

19.4.06
אחה"צ הגעתי לקו סמואי מבנגקוק, לשדה התעופה הכי חמוד שהייתי בו: שדה התעופה הפרטי של חברת Bangkok Airways, שהיא היחידה שטסה לשם. השדה בנוי מבקתות עץ ופתוח לאויר, אפילו יש בו עמדה למסג' רגליים. את אדם אני פוגש שם והוא אוסף אותי לבית המלון שהזמין עבורי בחוף הצפוני של האי ב"כפר הדייגים". המלון Smilehouse פשוט, יפה ונקי וגם לא עולה הרבה למה שהוא נותן, 1650 בהט ללילה. יש לי פחות מיום וחצי על האי וצריך לנצל את הזמן. את הערב אני מעביר עם אדם וחבריו במסעדה מקומית ואח"כ הופעה נחמדה במועדון דראג, שהבנות (או הבנים) שם נותנים הופעה מצוינת ומלאת צחוק. שם אני פוגש גם את קולין ואנג'ל, השותפים לספארי הדרומי, אשר ייצאו איתי מחר גם לטיול בשמורה הימית Angthong שליד קו סמואי.

20.4.06
7 וחצי בבוקר, אני מחכה בלובי של המלון להסעה לטיול. מחכה ומחכה ואין שום הסעה באופק. טלפון לסוכן המקומי הבהיר לי שאכן שכחו לאסוף אותי ושולחים לי רכב שאוסף אותי לנקודת היציאה, מרחק של כמה מאות מטרים מהמלון. אם הייתי יודע כבר הייתי הולך ברגל. הטיול היומי שהזמנתי אצל הסוכן הוא די דומה למה שסוכנים אחרים מציעים: טיול לשמורה הימית של Angthong במחיר שלתיירים זה אולי סביר אבל שמתרגמים את זה לכסף מקומי, ואחרי שנמצאים זמן מה בתאילנד כבר מתחילים לחשב בבהט, זה יוצא קצת מוגזם. אבל מה לא עושים כדי לחוות עוד קצת ולראות מקומות שלא בטוח שייצא לנו לראות שוב. מה שהיה מעצבן קצת לכולם זו גישת הגנון הבלתי נמנעת: המדריכה: "עכשיו נעשה שנורקלינג עד השעה 11, אח"כ נגיע לאי הבא לחצי שעה" וכן הלאה וכן הלאה. אבל אני במצב שלא אכפת לי וזורם עם הכל.

שנירקול ב-Koh Thiplao
שנירקול ב-Koh Thiplao

התוכנית היא די קבועה ותואמת את העלון הפירסומי: יציאה בבוקר בספינה מהירה לכיוון השמורה, כ-45 דקות הפלגה . הגענו ל Koh Thiplao ושנירקלנו שם כשעה. מה יש לראות מתחת למים? הרבה אלמוגים ולהקות קטנות של דגים, להקות גדולות של מדוזות קטנטנות, אך הראות היתה לא טובה. המים בגוון ירוק ברקת בגלל המינרלים מהסלעים באיים. היה נחמד ולו בשל ההתרעננות במים. בהמשך - טיול לשאר האיים המרכיבים את השמורה הימית הגדולה הזו: טיול קיאקים, ארוחת צהריים באחד האיים, טיול ל-Emerald Lake ומשם תצפית יפה על חלק מאיי השמורה. בסה"כ, למרות ההרגשה של להיות בקיטנה ומדריכה שמובילה אותך ממקום למקום, הטבע והיופי של השמורה שווים את המאמץ . נהנתי? בהחלט.
למי שממש יש כוח, אחרי החזרה לקו סמואי, יש גם אפשרות לטיול פילים, אך הייתי מספיק עייף כדי ללכת לישון ולהתכונן למחר: הנסיעה לכיוון הגבול עם מלאזיה לספארי השני שלי.

טיול קיאקים-למי שעוד היה לו כח
טיול קיאקים-למי שעוד היה לו כח

ולמי שהתעייף. באחד האיים בשמורת Angthong
ולמי שהתעייף. באחד האיים בשמורת Angthong

הבא: ספארי דרומי בשמורת Koh Tarutao

למעלה