ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > תאילנד 2006 > ספארי צלילה באיי סימילאן > אי האלמוגים (קו הי) > קו סמואי > ספארי צלילה בקו טרוטאו

תאילנד, אפריל 2006: אי האלמוגים/קו הי

11.4.06
הנסיעה מרנונג לפוקט שהיתה אמורה להמשך כ-3.5 שעות התארכה מעבר למתוכנן. המיני-ואן הישן פשוט הפסיק לנסוע לאחר כשעה שהיינו בדרך, וגם זה במהירות נסיעה של 60 קמ"ש. עצרנו בעמדת צ'ק פוינט של הצבא או המשטרה התאילנדית. זה היה צ'ק פוינט אחד מיני כמה שהיו בקרבת הגבול של בורמה וכבר הרגשנו "קרובים" לבית. שהות של דקה במחסום וכבר למדנו להכיר כמה ממיני החרקים המעופפים המקומיים והיתושים לא חיכו רגע והחלו לאכול אותנו. טוב שלכולם היה דוחה יתושים. כמה מילים עם המקומיים בתאילנדית הרצוצה שלי, בשילוב אנגלית, סיגריה ובדיחות עם השוטרים, ולאחר כחצי שעה (כמה מפתיע!) הגיע רכב חלופי והמשכנו בנסיעה דרומה. גשם שוטף מקבל את פנינו בפוקט ומציף את הרחובות באזור פטונג. עד שכולם התפזרו במלונות שלהם בפוקט (היינו האחרונים בפיזור), השעה היתה כמעט חצות. 4 ימי צלילה והנסיעה הזו עשו את שלהם ונפלנו מפורקים במלון בפוקט.

12.4.06
בבוקר קמנו קצת יותר שפויים, ארוחת בוקר, טלפון למלון הבא וההסעה שלנו בדרך. את חמשת הימים הבאים נעשה ב Coral Island Resort. למה שם? חיפשתי מקום קטן ונחמד שיהיה באזור פוקט כדי לא לבזבז עוד זמן על נסיעות או טיסה. האי הזה גם קרוב לפוקט וגם לא סובל את הרעש והעומס של המלונות הלא יקרים בחופים של פוקט. המלון הזול (?) והיחסית בסיסי הזה נמצא על האי Koh Hey דרומית לפוקט, כ-15 דקות הפלגה בסירה מהירה ממפרץ צ'לונג בדרום פוקט.

האי נחמד, עם רצועת חוף קטנה, יותר עמוס בשעות היום עד הצהריים, שעות בהן מגיעים לאי טיולים חד יומיים מפוקט ומשפחות תאילנדיות, בעיקר בסופי השבוע. אחרי שעות אלו, האי חוזר לשיגרה השקטה שלו. האי מכוסה בהרבה עצים, כיאה לאי טרופי, באי מועדון צלילה, בריכה, ספורט ימי וחדר מסאג'ים.

Coral Island: A Room with a View
מה שרואים מהחדר

הזמנו חדר מול החוף שזה אומר שבכמה צעדים מהדלת יש חוף לבן עם שברי אלמוגים. רוב הזמן רעש של צרצרים וחרקים מהג'ונגל על האי (מתרגלים לזה מהר או שלא מתרגלים בכלל), כלבים שמתרוצצים על החוף, שקט ורגוע - פשוט לא עושים כלום.
מה יש לעשות באי? למרות שיש מועדון צלילה באי, לא הייתי ממליץ על צלילה במיוחד. שנירקול די ממצה כדי לבדוק את העולם התת ימי כאן.
בים שתי שורות מצופים: הראשונה מסמנת את קו המים שבין הגאות והשפל, השניה תוחמת את אזור השינרקול כדי שמשנרקלים לא ימשיכו עמוק לים ויסתכנו בתנועת סירות הלונגטיילז והסירות המהירות. מעבר לזה: ים-בריכה-אוכל-מסאג' וחוזר חלילה. אפשר גם למצוא כל מיני שבילים באי שמובילים לחופים אחרים על האי.

לא לעשות כלום
לא לעשות כלום

לגבי צלילה/שנירקול: בכל האזור שבו מתרחשת גאות/שפל, מצב הריף לא טוב: מעט אלמוגים וחלקם שבורים. מאזור קו המצופים הראשון עד שני מצב הריף משתפר, אך עדיין הראות גרועה (5 מטר) והמים עכורים, כנראה בעיקר בגלל הגאות והשפל באזור. מה כן רואים? קיפודי ים בכמויות גדולות, אלומגים קשים (בעיקר מוח וגם שולחן), מלפפוני ים, צדפות ענקיות ומדי פעם להקות קטנות של דגי ריף. באמת קשה להבין איך עם מים כאלו עכורים מצליח להתקיים ריף כלשהו. כאמור, ליד המלון מועדון צלילה אחד, ובהמשך החוף עוד מועדון. 2 צלילות עולות בין 2000-2500 בהט, אך לדעתי חבל על הכסף. עדיף לשמור את הכסף לצלילות במקומות אחרים או למסאג'ים.

ילד מקומי
ילד מקומי

16.4.06
יום אחרון באי. לפעמים גם לא לעשות כלום זה יותר מדי, למרות שעכשיו הייתי מוכן להיות שם.. ישנם עוד כמה איים דרומית לפוקט שאפשר להגיע אליהם בטיולים יומיים קצרים או ללון בהם, חלקם יפים יותר ושקטים יותר. מחר עוזבים את האי הזה וממשיכים לבנגקוק.

הבא: יומיים בקו סמואי

למעלה