ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > קנדה 2005 > טורונטו > הרי הרוקי > ונקובר > ויקטוריה > וידאו

קנדה, ספטמבר 2005: ויקטוריה

מעגן המטוסים הימיים בונקובר לפני הטיסה לויקטוריה
מעגן המטוסים הימיים בונקובר לפני הטיסה לויקטוריה

ויקטוריה נמצאת באי ונקובר (שהוא עצמו יותר גדול מישראל) והיא בירת מחוז קולומביה הבריטית. נכון שרוב הטיולים לאי ונקובר מתחילים ונגמרים בחד-יומיים לויקטוריה אבל באי הזה יש עוד הרבה מה לראות מעבר לביקור בויקטוריה. אבל כמו הרבה תיירים אחרים התמקדנו רק בה בטיול החד-יומי הזה. החלטתי לחרוג קצת מהתקציב ולעשות יום כיף אמיתי שעולה קצת יותר מ-$CA 250 לאדם. הגענו מוקדם בבוקר למעגן המטוסים הימיים (Waterfront Road/Thurlow Street). טיסה של 35 דקות לוקחת אותנו מונקובר לויקטוריה, ולמרות שמעונן, עדיין אפשר להתרשם מהעיר והסביבה ממבט על בגובה של 4 ק"מ.

התארגנות לצפייה בלוייתנים למי שבחר באופציה הקרה והרטובה
התארגנות לצפייה בלוייתנים למי שבחר באופציה הקרה והרטובה

נוחתים בנמל בויקטוריה ויוצאים לשיט צפיה בלויתנים. הין לנו שתי ברירות: סירת זודיאק פתוחה (יותר כיף, פחות נוח, יותר מהיר) או סירה סגורה (יותר נוח ובעיקר פחות קר). בחרנו באופציה הנוחה.
יצאנו בעשר בבוקר-היה עדיין קריר ומעונן וחבל. היה אפילו עוד יותר קר ברגע שיצאנו לים והיינו במפלס העליון של הסירה מול הרוח. בסירה הזו יש גם חלק סגור שאפשר לשבת ולצפות בלויתנים עם שתיה חמה. כל ההפלגה אורכת 3 שעות ומגיעה עד השמורות הימיות שבמדינת וושינגטון, ארה"ב. יוצאים לים ובינתיים נהנים מהנוף: פה ושם בתי עץ שמפוזרים על איים קטנים וההרים שנושקים לים. עובר זמן לא רב ומגיעים לאזור בו אמורים כבר לראות ליוויתנים. אנחנו מתחילים להבחין מרחוק בליוויתני אורקה. ביום טוב אפשר לראות עוד מיני ליוויתנים אחרים, כלבי ים ואריות ים. לגבי האורקות: מדובר בשתי משפחות ליוויתנים שמתגוררות באופן קבוע באזור. לצערנו הרב לא היה לנו מפגש קרוב איתם, אלא נאלצנו להסתפק וראות אותם מרחוק.
עדיין זה מרשים להיות בים ולצפות בהם, לשמוע אותם נושמים ולקוות שאחד מהם ייקפוץ (breaching). הם עשו זאת, אבל רחוק יותר ממה שקיויתי. בדרך חזרה עוד מפגש רחוק עם לוויתן, הפעם Humpback. סה"כ סיור מאד מהנה ומאד מומלץ של שלוש שעות בטבע ימי.

חוזרים למעגן בויקטוריה ומתחילים קצת לטייל ברגל. מזג האויר משתפר מאד ושמש חמימה יוצאת. פתאום אנחנו מבחינים בקהל גדול באזור בנין הפרלמנט. הסבירו לנו שהגענו בדיוק ביום של פתיחת הפרלמנט. אבא שלי היה מאד מרוצה-הוא אוהב את הדברים האלו: תותחים שיורים, מצעדים ומסדרים במיטב המסורת הבריטית. בהמשך הזמן הפנוי שלנו טיילנו בעיר, עיר יפה עם ניחוח בריטי חזק.

פתיחת הפרלמנט בויקטוריה
טקס פתיחת הפרלמנט בויקטוריה

דברים שלא עשינו בויקטוריה אבל בהחלט ראויים: טיול לגני בוצ'ארט, המוזיאון המלכותי של קולומביה הבריטית והגנים התת-ימיים (נמצא באזור הנמל). יותר רחוק מויקטוריה אפשר לטייל בפארק הלאומי "פאסיפיק רים" אבל זה רק במסגרת זמן של כמה ימים באי ונקובר.

אחה"צ חוזרים לונקובר במעבורת-שעה וחצי מהאי ונקובר לריצ'מונד שנמצאת דרומית לונקובר. שמש של אחר הצהריים, בירה ונופים של מפרצים, סירות ויערות ומחשבה אחת: כמה רגוע אנשים יכולים לחיות, כמה זה נראה כל כך רחוק ותלוש מהמציאות שלנו בישראל..

הבא: וידאו

למעלה