ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > קנדה 2005 > טורונטו > הרי הרוקי > ונקובר > ויקטוריה > וידאו

קנדה, ספטמבר 2005: ונקובר

קו הרקיע של ונקובר בלילה
קו הרקיע של ונקובר בלילה

ונקובר וסביבתה מדהימים ביופים ויש הרבה מה לראות ולעשות. אנחנו התמקדנו בעיקר בטיולים יומיים בסביבת ונקובר. בכל בית מלון אפשר למצוא הרבה עלוני מידע של חברות טיולים. מחיר טיול ממוצע מחוץ לונקובר הוא כ- CA$ 85 לאדם ונמשך בין חצי יום ליום שלם. מיותר לגמרי לשלם על סיורים בתוך העיר, אלא רק על טיולים מחוץ לעיר, למרות שגם אליהם קל להגיע עם רכב שכור. אני מאד נהנתי מהסיורים המודרכים האלו. הזדמנות טובה לפגוש גם אנשים מכל העולם וגם נוח (איסוף וחזרה מבית המלון). מבחינת כסף: מחיר הטיול "כ מחיר הטיולים היומיים הוא בהחלט שפוי והגון.

אחת מתוך כמה מרינות שנמצאות בתוך ונקובר
אחת מתוך כמה מרינות שנמצאות בתוך ונקובר

בתוך ונקובר:

Canada Place
בד"כ הרבה אנשים מתחילים את ההיכרות שלהם עם העיר כאן, במבנה ששימש כביתן קנדה בתערוכת EXPO. המקום גם משמש טרמינל לספינות נוסעים ותמיד אפשר לראות שם כמה אוניות ענק שעוגנות. ברחוב ממול נמצאת לשכת תיירות שאפשר להגיע אליה ולקבל מידע נוסף על אתרי טיול באזור. עוד בסביבה: מצפה ה-Lookout שבמגדל Harbour Centre שממנו אפשר

Canada Place
Canada Place

Granvile Island
אזור שבמקור היה ביצה, יושב והפך לאי קטן בקצה הדרומי של הדאון טאון, היה בעבר אזור תעשיתי וכיום מכיל שוק מצוין, גלריות, חנויות ותיאטראות שוליים. אפשר לבלול שם כמה שעות. הגעה מעגן הספינות בקצה רחוב Howe מחיר ההפלגה הקצרצרה לאי הוא 2.25 דולר לכיוון.

Stanley Park
כמו הסנטרל פארק בניו יורק-אבל יותר גדול. הדרך הכי טובה לדעתי לטייל בפארק הגדול הזה היא לשכור אופניים (בקצה הצפוני של רחוב Denman).
לקח לנו כמה שעות טובות לעשות על אופניים את הסיבוב סביב הפארק על קו המים. אפשר גם לטייל בתוך הפארק עצמו ולבקר באקווריום של ונקובר (לא ביקרנו). ביקור מהנה מאד.

את הפארק הגדול הזה מקיפים שבילי הליכה/אופניים
את הפארק הגדול הזה מקיפים שבילי הליכה/אופניים

סטנלי פארק
סטנלי פארק

אחד מעמודי הטוטם בסטנלי פארק
אחד מעמודי הטוטם בסטנלי פארק

בעיר עצמה אפשר עוד לטייל ולהנות מהשלווה והקוסמופוליטיות של העיר. בגאסטאון ובצ'יינה טאון לא יצא לנו לבקר-אבל גם אלו מקומות מומלצים.

מחוץ לונקובר:
בטיולים מחוץ לונקובר נהנתי הכי הרבה: הרבה טבע וירוק, יערות ונופים וחברה של אנשים מכל העולם.

פארק קפילאנו והר גראוס
את היום התחלנו בנסיעה לכיוון צפון ונקובר להר גראוס. עלינו ברכבל לראש ההר. לצערי היה יום מעונן וערפילי וגם די קר בגובה של 1250 מ'. חבל כי הדבר הכי יפה כאן זה להשקיף על ונקובר מלמעלה או לעשות גלישת רוח מודרכת. זו הסיבה שרוב הפעילויות באתר קורות רק בקיץ. במקום יש עוד כמה אטרקציות תירותיות שממש לא ענינו אותי כמו מופע של חוטבי עצים, ושאר דברים "תיירותיים" מבאסים, אך הנוף הוא הדבר הכי מענין כאן.
מהר גראוס אנחנו יורדים חזרה ברכבל למטה וממשיכים לנהר קפילאנו.
מגיעים לפארק האזורי של נהר קפילאנו ומתחילים בסיור במתחם הפארק. בפארק אפשר לבקר במדגרת דגי הסלמון (אפשר לוותר-לא מענין והמוני מדי), אך יותר נחמד להתחיל ללכת באחד משבילי הטיולים שנמצאים בפארק ולטייל ביער: הנוף הירוק של היער והנהר יפה ומרגיע. בדרך חזרה אנחנו חוצים את נהר פרייזר וחוזרים לדאון טאון של ונקובר במעבור שיוצאת מצפון ונקובר.

גשר קאפילאנו
גשר קפילאנו

הר ויסלר (Whistler)
עוד טיול יומי מעולה. חוץ מהנופים והאתרים מה שעשה את הטיול למאד מהנה היתה המדריכה מגדה שמנסה להתברג למשלחת האולימיפת של קנדה לאולמיאפדה ב-2008 כסייפת. טיול שממלא את כל היום מ-8 בבוקר עד 7 בערב. הדרך להר ויסלר, מרחק של 120 ק"מ צפונית לונקובר, עוברת בכביש שנוסע לאורך החוף- יערות על צוקים שנופלים לתוך מפרצים של האוקינוס השקט באזור שנקרא Land to Sea.
הר ויסלר הוא בחורף אתר סקי ואלמפיאדת החורף הבאה תערך שם. בקיץ אין שלג אבל יש נוף יפה. עד ההגעה להר עוצרים לבקר בכמה מקומות: חוף בריטניה והמחצבה הנטושה, מפל שנון (אחד הגבוהים בקנדה) ובו שני מסלולי טיול: הקצר (שעשינו) והארוך למטיבי לכת. הגענו לעירה ויסלר ולהר. עיירה קטנה ומטופחת שבנויה כדי לשרת תיירות חורף בעיקר. העליה לראש ההר היא בעזרת רכבל עם עצירה בתחנה באמצע הדרך. אפשר להנות מהנוף בראש ההר ואפשר בטיול עצמאי ללא הגבלת זמן, לשכור אופני הרים ולרכב במסלולי הירידה (לזוגות האופניים יש רכבל משלהם). בדרך חזרה עברנו בבית ספר שדה שמתמקד בלימודי סביבה ועוזר לאוכלוסית דגי הסלמון שנפגעה בשנים האחרונות. הגענו בעונה שבה הסלמונים מזדווגים והיה נחמד לראות וללמוד את מסלול חייו של הדג (הטעים) הזה.

סמל אולימפיאדת החורף בהר ויסלר
סמל אולימפיאדת החורף בהר ויסלר

הבא: ויקטוריה

למעלה