ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > קנדה 2005 > טורונטו > הרי הרוקי > ונקובר > ויקטוריה > וידאו

קנדה, ספטמבר 2005: טורונטו

טורונטו עיר נחמדה-אבל לפחות לגביי מיצתה את עצמה די מהר, במיוחד כי את מרבית הזמן בטורונטו הקדשנו לביקורי משפחה. בעיר עצמה ישנם כמה מקומות יפים לביקור וכן בסביבת טורונו ישנם כמה אתרי טיול חד יומיים יפים.
קל להסתדר בתחבורה הציבורית בטורונטו, למרות שקשה לדעת לאן כל אוטובוס מגיע אולם הרכבת התחתית והאוטובוסים יעלים מאד. כרטיסיות לתחבורה הציבורית אפשר לקנות בכל בית מרקחת או בית דואר (2 דולר למבוגר ופחות מזה לפנסיונר) וכדאי להצטייד בהם מראש כי באוטובוסים יש לשלם מחיר מדויק שכן הנהגים לא מחזירים עודף.
ככלל נהנו ממזג האויר המצוין שהיה בספטמבר ובמשך שבועיים וחצי היו לנו רק 3 ימי גשם ובשאר הימים היה מזג אויר אביבי. לחץ התיירים אחרי הקיץ קצת יורד ומהבחינה הזו הטיול היה בזמן נהדר. קצת מעצבן שכל המחירים לכל המוצרים והשירותים לא כוללים מיסים, כך שלכל דבר צריך להוסיף בין 7%-17% למחיר המופיע.

קו הרקיע של טורונטו, מגדל ה-CN והסקיי דום
קו הרקיע של טורונטו, מגדל ה-CN והסקיי דום

CN Tower
תמיד אפשר להתחיל בביקור ב-CN Tower (יציאה מתחנת Union בתחתית, על רחוב Front). גובהו של המגדל הוא 553 מטרים ובניתו הסתימה ב-1976 ע"י חברת הרכבת Canadian National. הביקור יכול להיות רק בקומת המצפה (346 מ') או בתוספת מחיר אפשר להגיע עוד למצפה העליון (447מ') $CA28 (כולל). הנוף של העיר והאגם מאד מרשים, ואפשר גם לעמוד על ריצפת הזכוכית

Toronto Island
יציאה מתחנת Union בתחתית והליכה ברחוב Bay למעגן העבורות
(CA 6.5$ לפנסיונר חצי מחיר). הפארק מורכב מ-8 איים ואפשר לבלות שם כמה שעות טובות בהתרגעות, צפיה על קו הרקיע של טורונטו וטיולי אופניים. באיים יש גם כמה חופי רחצה, הנוף של אגם אונטריו נראה כמו ים, שקצת קשה לדמיין אגם בגודל כזה. כדאי להגיע גם בערב כדי לראות את העיר ממול בזמן שקיעה.

בנין העיריה (הישן והחדש)+אזור מרכז העיר
אפשר להסתובב במרכז העיר, יכול להיות נחמד בעיקר בימי ראשון-לפעמים אפשר לראות כל מני טקסים במיטב המסורת הבריטית.

בנין העיריה
בנין העיריה

וקצת מחוץ לטורונטו:
מפלי הניאגרה
יש הרבה מקומות שתוכלו לקרוא בהם על המפלים. לי באופן אישי היתה אכזבה במפלים בגלל נסיבות בראותיות של קרוהי משפחה. אם אהיה בעתיד בסביבה אגיע לשם שוב. אך עדיין באופן כללי: מרחק שעה וחצי נסיעה מטורונטו, אפשר ברכב או לקחת אוטובוס של חברת Gray Line שיוצא מטרמינל האוטובוסים שברחוב Bay תחנת תחתית קרובה: Dundas.

30,000 האיים
צפונית לטורונטו, כשעתיים נסיעה נמצאת העיר מידלנד (Midland). העיר עצמה די משעממת, עירה קטנה שמפורסמת (?) בציורי הקיר הגדולים ברחובותיה המתארים את ההיסטוריה שלה ושל קנדה עוד מימי האינדיאנים (או "ראשוני האומה" / "First Nations" בפוליטקלי קורקט). עיקר הטיול כאן הוא לקחת הפלגה בספינה ששטה במפרץ ג'ורג'יאן (Georgian Bay) דרך הרבה איים ואיונים קטנים שהפכו מזמן להיות נכס נדל"ני יקר לבתי עץ שמפוזרים באיים. סה"כ טיול חביב.

ציור קיר ענקי על מיכלי סילו ב-Midland
ציור קיר ענקי על מיכלי סילו ב-Midland

הבא: הרי הרוקי

למעלה