ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > האיים המאלדיבים 2007 > הספינה MV Fathima > יומן צלילות > סיבוב במאלה

ספארי צלילה באיים המאלדיבים, אוקטובר 2007: סיבוב במאלה

כיכר העיר של מאלה, סמוך לארמון הנשיאותי
כיכר העיר של מאלה, סמוך לארמון הנשיאותי

האמת היא שאין הרבה מה לעשות ולראות במאלה, אבל אם אני כבר שם כדאי להסתובב. כל סיבוב היה מוגבל בזמן שכן הלחות הרבה לא נותנת אפשרות להסתובב יותר מדי, אתם משנים מצב צבירה תוך 5 דקות. בערב זה הרבה יותר סביל ואם מחפשים אפשר גם למצוא מועדונים וברים שמיועדים לתיירים (בגלל האלכוהול). לא פשוט להסתובב שם עם מצלמה, כל בנין שני במרכז העיר אסור לצילום שכן רוב מוסדות המדינה נמצאים שם ומאז הפיגוע שהיה שם כמה ימים לפני שהגעתי, שירותי הביטחון הרבה יותר רגישים למצלמות. אפשר להסתובב ליד הארמון הנשיאותי, בשוק הדגים, המרכז האיסלאמי, ובית הקברות המוסלמי. שאר העיר צפופה ומלאת סמטאות, הרגשה מסויימת של קסבה. אם אתם חייבים להעביר זמן במאלה-תסתובבו, אם לא אז ממש אפשר לוותר.

ליד המרכז האיסלאמי
ליד המרכז האיסלאמי

לסיכום "מסעותיי" במאלדיבים: למרות הכל, תמיד שווה לצלול ואני בטוח שאחזור לשם, אבל בעונה אחרת. חוויתי, ראיתי, טעמתי ולמרות כל דיווחי הצלילה המדכאים אני שמח שיצא לי להיות שם. היו כמה מצבים שגרמו לי לשפר את יכולות הצלילה שלי, פגשתי אנשים, החכמתי, היה יכול להיות בהחלט יותר טוב, אבל מה שהיה-היה.
גם החזרה לסרי לנקה וירדן היתה בסימן תקלות, עם עיכובי טיסות ונסיעות פרועות בלילה במרחבי הממלכה ההאשמית, אבל זה כבר סיפור אחר..למעלה