ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > טוסקנה 2011 > פירנצה > פיזה > סיינה > וולטרה, סן ג'ימיניאנו וכדור פורח > גלריה

טוסקנה, אפריל 2011

באופן אישי טוסקנה לא הצליחה למשוך אותי מעולם וכנראה (לצערי או לא) לא תמשוך אותי בעתיד. אצלי היא תמיד היתה מתקשרת למשפטים שהייתי שומע לפעמים בשיחות: "חזרנו מירח דבש בטוסקנה היה מהמם". פעם הייתי יכול להגדיר את טוסקנה בשתי מילים: קיטש חופשתי (או חופשת קיטש?), אבל הלחץ בבית עבד והתחלתי להתרגל לרעיון ובסוף הגעתי למסקנה המתבקשת שמרחבים פתוחים, קצת יין וערים עתיקות אולי יכולים לעבוד עליי בצורה טובה.

כדור פורח מעל טוסקנה
כדור פורח מעל טוסקנה

לא תיכננו את הטיול לפרטים רק ידענו שאנחנו רוצים להגיע לפירנצה, פיזה וסיינה וגם לבקר בעיירות הקטנות בחלק המערבי של טוסקנה כמו וולטרה וסן ג'ימיניאנו. אבל בעיקר רצינו להנות מהזמן המשפחתי ביחד. הזמנו כמה חודשים מראש טיסה ת"א-רומא-פירנצה עם אליטליה במחיר טוב. תמיד יש חשבנו בהתחלה לשכור רכב ברומא ולנסוע צפונה, אבל העדפנו קונקשן קצרצר (שעה וחצי) במחיר טוב. הזמנו לינה לשבוע במקום שנקרא Le Masse, קרוב לכביש המהיר FiPiLi שזו הדרך המהירה בין פירצנה-פיזה-וליבורנו שנמצאת על החוף.

חלק מהבית שלנו לשבוע ב-Le Masse
חלק מהבית שלנו לשבוע ב-Le Masse

לגבי לה-מסה: למקום יש יתרונות וחסרונות, לנו זה התאים. דבר ראשון המיקום היה לנו טוב, מרחק נסיעה קצר לכביש המהיר לפירנצה ולפיזה ולדרך המהירה לכיוון דרום, לסיינה. כשהכל שקט שומעים איוושה קלה של תנועה רחוקה, זה לא משהו שממש מטריד. המקום עצמו מורכב משש יחידות דיור, בעונה יש 2 בריכות רחצה, אחת מהן לנטורליסטים. אם אתם מחפשים טירה בודדה באמצע שדות אינסופיים אז זה בהחלט לא המקום בשבילכם.
במרחק של כמה דקות נסיעה נמצאת העיירה מונטלופו פירונטינה. העיירה שימשה אותנו כבסיס מצויין לקניית מזון והגעה לפירנצה. אפשר (וכדאי) להחנות את הרכב בתחנת הרכבת של העיירה ולקחת רכבת לפירנצה, נסיעה של 25 דקות. זה סיוט רק לחשוב על להיכנס עם רכב לפירנצה.
אז מה החסרונות? אולי שהיינו צריכים מדי פעם להתקשר (מילה יפה ללנדנד) כל כמה זמן שייפתחו את החימום. קר בלילה באפריל.מזג האויר בימים היה שונה לגמרי: חם. התחיל ב-25° וטיפס מהר מאד ל-30°.
אז יש רכב, יש מקום לינה, יש איטלקית ברמת שפת אב, אפשר להתחיל לטייל.

הבא: פירנצה

למעלה