ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > דרום מצרים 2004 > הספינה+מסלול > יומן צלילות

ספארי צלילה בדרום מצרים, מאי 2004


במהלך חודש מאי 2004 יצאנו, קבוצה של כ-20 צוללים, לצלול בדרום מצרים.
יותר מ-300 ק"מ מסיני, 6 ימי צלילה, הנה הספארי שלנו.

התארגנות
באמצע מרץ 2004 חשבתי על אירגון ספארי לדרום מצרים. לא קל לארגן ספארי כזה לקבוצה סגורה מהפורום, הן מבחינת ארגון תאריכים, מס' צוללים מינימלי, מחיר שהוא יותר יקר מספארי ממוצע בסיני וקצת לוגיסטיקה. השאלה עם איזה מארגן ספארי לצאת ובאיזו ספינה לבחור היתה בהתחלה מעט קשה. אף פעם לא אירגנתי ספארי ועוד לדרום מצרים, כך שהסתמכתי בעיקר על חוות הדעת של משתתפי פורום הצלילה בתפוז. כך יצא לי להכיר את אילן ורד, והוא אכן היה הראשון שנענה בהתלהבות יתרה לרעיון להוציא ספארי לדרום מצרים, כמובן תוך התחשבות במגבלות של הצולל הישראלי באזור זה. החל התכנון על הנייר (או שמא על האינטרנט) והדברים החלו להיתארגן.
אז אחרי שינויי תאריכים מאמצע יולי לאמצע מאי, על כל הכרוך בזה מבחינת התארגנות של המשתתפים, אורגן הספארי שחציו מורכב מחברי פורום הצלילה של תפוז, וחציו השני בהובלת דודי ממועדון "דיפ" באילת.

נוף מריף אלפינסטון
נוף מריף אלפינסטון

כמה מילים על אילן ורד:
גם ירוק כמוני בספארים (לי זהו הראשון) וגם ותיקי ספארים שהיו בספארי הזה (עם ניסיון של 30 ספארים רק בים האדום) יכולים להעיד על האירגון המצוין של אילן. החל משלב מעבר הגבול, ההסעות הנוחות והמהירות לשארם וחזרה,
ועד הצלילות עצמן: הכל עבד מצוין! היחס האישי לכל אחד בקבוצה, הטיפול המהיר בכל בעיה (מדאגה למיכלי 15 ליטר ועד תיקון מנורה שנשרפה בחדר), ההיכרות האישית שלו עם צוות הספינה, הדאגה לבטיחות, הכרת אתרי הצלילה, הדאגה לצרכי הצלמים התת-ימיים והחבר'המניות שלו, כל אלו הפכו את הספארי לחוויה מצוינת, שלעיתים, אולי קצת נדירה בשוק הספארים בישראל. בצד הצלילות והחברה שמחוץ למים ובתוכם, אילן היה, ללא ספק, אחד הגורמים שהפך את הספארי הזה לכל כך מהנה.
עם אילן ורד ניתן ליצור קשר בטלפון: 052-3904447, 050-7557202
דרך האתר שלו: www.seaqueen.co.il
ובדוא"ל: sharkila@netvision.net.il | sharkilan@hotmail.com

תודות
לחברים מהפורום שעשו את הספארי לכייפי, במיוחד ל: לאבי ע , ביקו, אלבנטק, אילן ב"ט, פזיתי, לאמיר על העדשה הרחבה ולניב על הבונין. תודה לאילן על ספארי מוצלח.

הבא: הספינה+מסלול

למעלה