ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > פראג 2012 > מסלול בעיר > גלריה

פראג, נובמבר 2012: מסלול בעיר

האמת היא שלא ממש תיכננו מסלול. קנינו מדריך שיחור שהיה יעיל אך לטעמי היה מצומצם בהסברי רקע היסטוריים שבסה"כ שימש אותנו לא רע. מעבר לזה ידענו שאנחנו רוצים מדריך בעברית לרובע היהודי. בעקבות המלצות ברשת פנינו לירון סלע, סטודנט שלומד בפראג שלקח אותנו לסיור מלומד ברובע יוזפוב. הסיור הוא כ-3 שעות, 20€ לאדם ולא כולל דמי כניסה לאתרים.
בית הקברות היהודיבית הקברות היהודי

מעבר לכך, ניווטנו בין מסלול מסודר לפי הספר לבין הליכה לאיבוד מכוונת ונהננו מאד. בהחלט עיר יפה, מסעדות טובות במחיר סביר ובירה מעולה שזולה מקולה. מעבר לאתרים שחובה לבקר בהם אני ממליץ להיכנס לקלמנטינום, לשרוד את ההסברים הבלתי מובנים באנגלית במבטא צ'כי כבד, לטפס את כל עשרות המדרגות ולבסוף להגיע לנקודת תצפית מעולה של 360° באמצע העיר, מעל גגות העיר ומול הצריחים.
מנקודת התצפית של הקלמנטינום
מנקודת התצפית של הקלמנטינום

אפילו בסוף נובמבר היו הרבה תיירים בעיקר בסביבות גשר קארל. קשה לדמיין איך אפשר להנות מסיור בעיר בעונת התיירות. חצינו את הנהר ואת העיר כמה פעמים במסלולים שונים, בחלקם הלכנו מחוץ למסלול וראינו פינות חמד. העיר קלה לניווט, לבבית, להוציא את ההרגשה שמלווה אותך שהרבה מהעסקים שקשורים בתיירות מנסים לדפוק אותך: מוניות להזמין רק דרך הטלפון, החלפת כסף - להיזהר מאד (אני ממליץ על משיכה מכספומט) ותמיד לספור את העודף.
על גשר קארל
על גשר קארל

ולמה דווקא בסוף נובמבר? הופעה של muse עם החימום המעולה של everything everything שלטעמי טובים יותר מאלו שהם חיממו... אם מכל סיבה אתם צריכים להגיע ל- O2 arena, זה מאד קל: תחנת Ceskomoravska בקו B.
muse בהופעה
muse בהופעה

הבא: גלריה

למעלה