ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > האיים המאלדיבים 2002 > צלילה > יומן צלילות > כל השאר > וידאו

האיים המאלדיבים, אפריל 2002: צלילה

מועדון הצלילה והצוות
לפני ההגעה למועדון לצורך רישום ותעודות, החלטתי לבדוק מה בדיוק אפשר לראות בלגונה שמתחת לחדר: פה ושם מרבצים של אלמוגים קשים, רובם שבורים ומתים, מקצתם מכוסים בחול. אין לי מושג אם זה בגלל אל-ניניו, נופשים לא אחראיים או שזה קרה בתקופת הבניה של האי. יחד עם זאת, בשנירקול ראשוני ראיתי צב תוכינונים, קיסרים, ואפילו סטינגריי אחד שטס לו במהירות בשעת החשיכה. סה"כ לא רע עבור ירידה של כמה מדרגות מהחדר. כדאי להצטייד בסט נוסף של מסיכה, סנפירים ושנורקל, אם רוצים לקפוץ ללגונה לשנרקל מבלי ללכת עד למועדון כדי לקחת את הציוד.

מועדון הצלילה של Werner Lau
מועדון הצלילה של Werner Lau

הגענו למועדון הצלילה. המועדון של Werner Lau נקי ומסודר טיפ טופ כיאה לשוויצרים. מבחינת בירוקרטיה, היינו צריכים לחתום על טופס הצהרת בריאות, על כך שאנו מוסמכים לצלול, ועל כך שאנו נושאים בכל האחריות לגבי תאונת צלילה, כולל פינוי ואישפוז, והצהרה על מספר הצלילות שביצענו עד היום. לא נדרשנו להראות את הלוג בוק, וביטוח ממש לא מענין אותם: אתה אחראי לעצמך ואם יש לך ביטוח או אין, זו בעיה שלך בלבד. כשאמרנו למדריך כהערת אגב שבישראל עפ"י חוק חובה לצלול עם ביטוח, פרצופו הביע ספק גיחוך, ספק תימהון.
הלאה, השלמת ציוד. מחשב צלילה ושרוול ניפוח הם מנדטורים במאלדיבים. שכירת שרוול עולה $5 לכל ימי הצלילה. לגבי צלילות לילה (שלא יצא לי לעשות לצערי), חובה פנס צלילה לכל צולל ופנס איתות (בלינקר) לכל זוג צוללים.

רחבת שטיפת הציוד
רחבת שטיפת הציוד

כל צולל חדש שמגיע מחוייב בצ'ק דייב, קבעו לנו אחת כזו למחרת ב 10 בבוקר. יום צלילה מלא כולל בעצם 2 צלילות מודרכות מסירה, ועוד כמות לא מוגבלת (!!) של צלילות ב-House Reef של האי (להלן:HR).
הצלילות ב HR אינן מודרכות ואפשר לצלול בזוגות כל עת שרוצים. לגבי הצלילות המודרכות: כל אחה"צ מפורסמים במועדון אתרי הצלילה שאליהם יוצאים למחרת. בימים עמוסים מופעלות 4 סירות דוהני לאתרים שונים. הספינות יוצאות ב-09:00 וב-14:30. כל צולל רושם את שמו בלוח, באיזה אתר הוא רוצה לצלול, האם הוא צריך נייטרוקס ואיזה חיבור הוא צריך למיכל. הסטנדרט שם הוא חיבור DIN, ומי שצריך חיבור INT צריך לציין זאת בלוח.
לגבי צלילות ב-HR: גם לצלילות אלו ישנה רשימה שבה צריך לרשום מאיזו יציאה לריף אתה רוצה לצאת ובאיזו שעה. הצלילות הן בין 06:00 ל-20:00. לאי 7 יציאות מן הלגונה אל הריף. נערי המיכלים (Tank Boys), מביאים את הציוד המלא לנקודה בחוף שממנה אתה יוצא. בסיום הצלילה צריכים לרשום על הלוח מאיזו נקודה חזרת לאי, כדי שהם יגיעו ויאספו את המיכלים. השירות הזה עולה ליום $0.50 בלבד, והכסף הזה מועבר בסיום החופשה לנערי המיכלים. כנ"ל גם לגבי הצלילות מן הדוהני, לא צריך להתאמץ בכלל: הם מביאים את כל הציוד+המיכלים לסירה ובסיום הצלילה, מחזירים את הכל. היה לי שקט נפשי יחסי באשר לציוד הצלילה. כל הציוד מאוחסן בחדר הציוד שבו יש גם מיתלים לייבש את החליפות והמאזן. המועדון מנוהל ע"י סטפן השוויצרי ועובדים בו עוד כ-6 דייב מסטרים/מדריכים. כולם דוברי גרמנית (ואחד יפנית) ומסתדרים טוב עם אנגלית. היחס מעולה, וכולם מאד שמחים לעזור בכל דבר שהם יכולים.
הבא: יומן צלילות

למעלה