ראשיאודותצלילה וטיוליםשונותגלריהספר מבקריםמפת האתרenglish
צלילה וטיולים > דהב 2003

דהב, ספטמבר 2003

הרבה כבר צללו בדהב ואולי עבורם האתר הזה קצת לא רלוונטי, אך בכל זאת. כבר שנים שרציתי להגיע לדהב, אך מהרבה סיבות (מישהו אמר אינתיפאדה?) לא יצא לי, עד שהגעתי לשם.

דהב
דהב

צלילות
הצלילות התבצעו דרך Sinai Divers שנמצאים בהילטון דהב. מחיר כל צלילה היה כ-$25, מה שבדיעבד נחשב כשוד לאור היום בדהב, לפחות מדיווחים של אחרים שצללו בדהב.
תוספת נייטרוקס לכל צלילה היא €6. כל אחר צהריים מודיעים במועדון לאילו אתרים יוצאים למחרת ויש להירשם יום מראש לצלילות. בד"כ יוצאים או ליום מלא של 2 צלילות רצופות או לצלילה אחה"צ. יום צלילה מתחיל ב-8:30 בבוקר ומסתיים ב-19:00. המועדון מאד מסודר, מאד נקי, כולם אדיבים ונחמדים סה"כ עושה רושם טוב, אבל משאיר אחריו טעם קטן של ניכור מסוים. כך לפחות אני הרגשתי. זה התבטא בכך שלמרות שהיינו מעט צוללים (5), העדפותנו לגבי אתרים לא היתה כל כך חשובה. לצערי לא הזדמן לי לצלול ב- Islands אבל עבור אתר זה, יהיה שווה לחזור לדהב. על אזור Southern oasis לא שמעתי לפני שהגעתי לדהב ובהחלט כדאי לצלול גם בו.

Shark Cave
39 דקות / 25 מטר / 13~ מטר

כמובן שאין מה לצפות לכרישים..אבל צלילה יפה! כניסה מאזור רדוד שיורד עד 25 מטר. מכל עבר, אלמוגים קשים ובריאים מאד ממש מקצה לקצה. כמעט ולא היו דגים (יחסית). בלטו בעיקר דגי אבו נפחא גדולים.

Three Pools
37 דקות / 21 מטר / 12~ מטר

כשמו כן הוא: כניסה דרך לגונה של שלוש בריכות. בכניסה (שהיא גם נקודת היציאה) זרמים חזקים וראות של 2 מטר, עד שיוצאים לים ואז הראות חוזרת להיות מעולה. גם כאן אלמוגים ללא סוף, כמעט.

The Canyon
35 דקות / 30 מטר / 21.5~ מטר

אחד האתרים המפורסמים בדהב, אם כי לדעתי, טיפה מאכזב, אולי כי ציפיתי למשהו יותר מרשים בגודלו. האתר הוא בעצם ירידה לתוך סדק בריף שבתחתיתו חדר, מעבר דרך אותו חדר ויציאה למעלה. מה שמאד יפה באתר הוא התאורה המיוחדת שלו שנוצרת מהאור שעובר דרך הסדק, וממראה בועות האויר של הצוללים שעולות דרך הסדקים מעל האתר.

הקניון
הקניון

The Blue Hole
38 דקות / 28 מטר / 14~ מטר

הצלילה עצמה היא בעצם בשני אתרים: הכניסה דרך אתר הפעמונים והיציאה דרך הלגונה של הבלו הול. ההגעה ל"פעמונים" מצריכה הליכה עם ציוד מלא מהחושות של הבלו הול והכניסה עצמה היא למעין פיר פתוח שיורד עד למעבר צר ומשם ירידה נוספת עד 28 מטר. לאחר שיוצאים לים ממשיכים בצלילת סחף לאורך קיר יפה עד ליציאה ללגונה של החור הכחול, דרך האוכף שנמצא בעומק של 7 מטר. הצלילה היפה ביותר מתוך הארבע שהיו לי בדהב.

חלק מהאוכף בחור הכחול
חלק מהאוכף בחור הכחול

למעלה